YILMAZKAYA VAKFI NE YAPAR

Yılmazkaya Vakfı Hizmetleri

 

Yılmazkaya Vakfı Neler Yapar?

 

“Yardıma muhtaç yaşlılarımızın anne ve babamız olarak karşılıksız ellerinden tutmak onurumuzdur.” İlkesi ile hareket eden Yılmazkaya  Sosyal Hizmet Eğitim ve Yardım Vakfı ihtiyaç sahiplerine pek çok alanda yardım ulaştırmaktadır.

Sürekli Yardım ve Destek

 

Yılmazkaya Vakfı; çeşitli nedenlerle mağdur olduğu tespit edilen ihtiyarlarımızın hayatlarının geri kalanı boyunca bakımlarına yardım eder ve bunu üstlenir..

Evinde Bakım

Yılmazkaya Vakfı, bakıma ve yardıma muhtaç ihtiyarlarımızın bakımını huzurevlerinde/bakım evlerinde değil yine kendi evlerinde sağlamaktadır.

İhtiyaca Göre Yardım

Yılmazkaya Vakfı kendi evlerinde bakımını üstlendiği ihtiyarlarımızın yanlarında kalan ailelerine de (onlar ile yaşayan torun ya da gelin gibi) destek olmaktadır. Her ihtiyarımızın yaşadığı koşullar göz önüne alınarak yapılan yardım buna göre çeşitlendirilmektedir.

Erzak

Yılmazkaya Vakfı Sorumluluğunu üstlendiğimiz ailelere her ay düzenli olarak gıda yardımı yapılmaktadır. Ayrıca kış mevsimlerinde periodik olarak odun/kömür, ihtiyaç olması halinde giyim ve temizlik yardımları yapılmaktadır.

Sağlık

Yılmazkaya Vakfı  Sosyal güvencesi olmayan  yoksun ve/vaya yeşilkart hizmetlerindeki kısıtlılıklardan dolayı mağduriyet yaşayan ihtiyarlarımızın sağlık sorunlarının giderilmesi için ihtiyaç duyulan tedavinin yapılması ve ilacın temin edilmesi konusunda yardımlar yapılmaktadır.


YILMAZKAYA Vakfı Hizmetlerini Nasıl Sürdürür?

Yılmazkaya Vakfı, çeşitli etkinlikler vesilesiyle kurduğu gönül ve ruh sofralarında hedef kitlesindeki mağdur insanlarla birlikte ilgi duyan hayır sahibi insanlar arasında dostluk, kardeşlik dayanışma gibi manevi duyguların gelişmesi için de hizmet vermektedir.
 

Bu bağlamda Yılmazkaya Sosyal Hizmet Eğitim ve Yardım Vakfı

Turlar

Türkiyemizdeki Manevi ve tarihi dokuya sahip yer ve yörelere turlar organize eder.

Kahvaltı ve Yemekler

Yılmazkaya Vakfı, hayır sahipleri için kahvaltı ve yemek etkinlikleri düzenleyerek hedef kitlesindeki mağdur insanlara yardım eder.

Konferanslar, Toplantılar & Kurslar

Yılmazkaya Vakfı; konferans ve toplantılar düzenleyip, çeşitli kurslar açarak toplumu bilinçlendirmeye ve bireylere beceri kazandırmaya gayret eder.

 ÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun