BAŞKANIMIZ

Yılmazkaya Vakfı Başkanı, 1979  Besni doğumludur. İlkokul, Ortaokul öğrenimini Antalya ve Gaziantep`de tamamladıktan sonra 1995 yılında Gaziantep Özel Sunguroğlu Erkek Lisesinde öğrenimine başlamış, 1997 yılında Anamur Lisesinde lise öğrenimini tamamlamıştır. Ailesinin desteği ile 2000 yılında Üniversite eğitimine Ukrayna da Ekomomi Bölümünde başladı. Ukrayna`da 2 senelik bir eğitimden sonra İstanbul`a dönerek 2006 yılında Anadolu Üniversitesi`nden mezun oldu. Mağazacılık alanında ticari hayata başlayarak farklı sektörlerde ticaret yaptı. 2014 Yılında Fatih Üniversitesi ADALET Bölümünü tam burslu kazanarak kayıt yaptırdı., kardeşi ile birlikte üretime odaklanarak çalışmalar yapmış ve üreterek ülkemize sosyal ve ekonomik fayda sağlayacak ve iş istihdamı yaratabilecek alanlara yatırım yapmışlardır. 2015 Yılında organik tarım sektöründe faaliyet göstermeye başlayarak geliştirdikleri ve ürettikleri yaparak organik üretim ile  tarım alanında faaliyetler göstermiş ve ülke tarımını desteklemişlerdir. Günümüze kadar devam eden organik üretim ile büyük tesisler kurmuş ve yatırımlar yapmışlar ve sürekli  performans arttırarak faaliyetlerine devam etmişlerdir ve hala bu yönde ticari hayatlarına devam etmektedirler. Son yıllarda özellikle organik gübre konusuna yoğunlaşmışlardır. Yeni projeler hazırlayarak bu alanda uzun vadede iş kolları kurma aşmasına geldikten sonra çevrelerinde ilk olarak organik tarım sektöründe faaliyetler gösteren aile kendi iradeleriyle organik gübre üretiminde istedikleri amaçlara ulaşmayı başardılar. 

2009 Yılında aile büyüklerinin başkanlığında kurulan Yılmazkaya Vakfı önemli çalışmalar yapmıştır. 2012`de Vakfın kurucusu ve başkanı (babaları) vefat etmiştir. Yoğun ticari faaliyetleri nedeni ile başkan ve kardeşi çok isteselerde maalesef vakfın çalışmaları ile çok da ilgilenme olanakları olmadığından dolayı vakıf kısa bir süre amacına uygun faaliyetlerine yazık ki çok da devam edemedi. Ancak babalarının başlattığı bu hizmete ve babalarının bu mirasına kayıtsız kalamayan başkan tekrar vakıf çalışmalarına başlayarak vakfın amacına uygun çalışmalar yapmaya başlamış ve bu yönde ciddi girişimlerde bulunmuştur.

Yılmazkaya Vakfı; EĞİTİM, BURS, YARDIM alanlarında vatandaşlarımıza ellerinden geldikleri kadar fedakarlık yapmaya devam edeceklerdir. Sizlerde vakfımıza destek vererek gelecekteki güzel düşüncelerinizi Yılmazkaya Vakfıyla başarıya dönüştürün...ÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun